Masaż leczniczy w domu

Masaż leczniczy, to szeroko stosowana mająca korzenie w starożytności metoda naprawy samopoczucia i zdrowia. Przez odpowiednie techniki pomaga zniwelować, a nawet pozbyć się dyskomfortu, nierzadko również bólu.

Wskazany jest w szeregu dolegliwości:

– przewlekłych – w tym schorzeniach kręgosłupa, stawów, a także w stanach przemęczenia wywołanego przez stres, któremu towarzyszy wzmożone napięcie mięśniowe (np. bóle pleców w okolicy krzyża, czy karku);
– pourazowych – np. zwichnięcia, skręcenia, złamania, itp.;
– powstałych w wyniku gwałtownego przeciążenia – np. przy przenoszeniu ciężkich przedmiotów, szybkiego podnoszenia dziecka.

Masaż leczniczy pomaga wyeliminować nie tylko wewnętrzne i zewnętrzne objawy chorobowe; w wielu przypadkach leczy również przyczyny.

Przykładowo jednym z rodzajów tego masażu jest drenaż limfatyczny, znany również jako masaż limfatyczny. Jest stosowany m.in. w stanach upośledzonego krążenia limfy, inaczej chłonki, np. po resekcji piersi. Ale pomaga również, kiedy pojawiają się tzw. „ciężkie nogi” – szczególnie wskazany jest dla wykonujących pracę siedzącą, stojącą, jak również dla kobiet w ciąży.

Masaż jako metoda fizykalnego oddziaływania na ciało jest szeroko stosowany także jako metoda profilaktyki.
Świetne efekty przynosi dodatkowo, kiedy pacjent znajduje się w znanym sobie i postrzeganym jako przyjazne i bezpieczne otoczeniu. Dlatego masaż leczniczy w domu przekłada się na szybszą i sprawniejszą rekonwalescencję.